piątek, 12 września 2014

35. Bjoern Einar Romoeren

Hej :)

Dzisiaj postanowiłam wzbogacić bloga o następny norweski autograf, bo dawno takiego nie było. Bohaterem dzisiejszego posta jest Bjoern Einar Romoeren. Jest to jeden z moich ulubionych skoczków. Uważam, że jest świetny pod każdym względem. Jak wiadomo bardzo lubię starszych skoczków, bo gdy się kogoś ogląda długie lata to jakoś tak zostaje on w sercu :)

Bjoern niestety zakończył już swoja karierę skoczka, ale myślę, że pozostanie w pamięci kibiców jeszcze przez długie lata. W swoim dorobku ma medale z Mistrzostw Świata w skokach i MŚ w lotach a także medal olimpijski, więc uważam, że jest to naprawdę warte zapamiętania. Po za tym jego rekord życiowy jest naprawdę godny podziwu, bo jest to aż 239m (!), oddał taki skok w Planicy i ustanowił oczywiście rekord świata. Ten rekord utrzymywał się aż przez 6 lat, a odebrał mu go jego kolega z drużyny - Johan :)

Jeśli chodzi o zachowanie Romoerena podczas zawodów, to określiłabym go raczej jako zawodnika, który bardzo skupia się na swoim starcie i nie chce się rozpraszać - nie zawsze ma czas albo cierpliwość dla fanów ;). Ale w tym przypadku uważam, że taki jego urok i jeśli trafi się na dobry moment to nie ma problemu z otrzymaniem autografu.

15 komentarzy: